wrzesień
01
,2023
Nasi handlowcy kontaktują się ze zwycięzcami
wrzesień
01
,2023
Nasi handlowcy kontaktują się ze zwycięzcami
W budynkach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pożaru niezbędne jest zamontowanie systemów przeciwpożarowych oraz oddymiania. Oprócz systemów nie można zapominać o takich elementach wyposażenia pPoż, jak czujniki, zasilacze i odpowiednio dobrane kable oraz akcesoria. Zapraszamy do prześledzenia naszej oferty, w której zgromadziliśmy najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Na system konwencjonalny składają się urządzenia połączone w strefy i podłączone do jednego panelu sterującego. Systemy konwencjonalne wykrywają zagrożenie, jednak lokalizacja musi nastąpić ręcznie przez operatora. Zaletą systemów konwencjonalnych są niskie koszty ich montażu. W przypadku większych powierzchni, ze względu na niedostateczne informacje o aktywowanych urządzeniach w celu zwiększenia bezpieczeństwa wybiera się systemy analogowe adresowalne.
Systemy adresowalne są dokładniejsze aniżeli konwencjonalne. Działają na zasadzie czujników połączonych z centralą. W panelu centralnym podana jest od razu lokalizacja aktywowanego czujnika. Wykazują one mniejszą częstotliwość fałszywych alarmów od systemów konwencjonalnych.
Systemy oddymiania służą do otwierania klap przeciwdymnych w przypadku pojawienia się dymu lub toksycznych oparów. Dzięki automatyzacji ewakuacja jest sprawniejsza i bezpieczniejsza. Działanie systemów oddymiania polega na wykorzystaniu naturalnych zasobów energii i podstawowych praw fizyki budowli.
Czujki wykrywają pojawiający się dym. Połączone z zasilaniem centralnym uruchamiają alarm przeciwpożarowy już w pierwszej fazie pojawienia się pożaru. Zachowują czułość nawet przy zabrudzeniach komór optycznych.
Sygnalizatory pPoż nadają akustyczny i (w zależności od rodzaju) optyczny sygnał alarmowy w przypadku pojawienia się pożaru i/lub zadymienia.
W przypadku przerwania głównego zasilania niezbędne są zasilacze pPoż. Podtrzymują napięcie zasilające.
Kable pPoż charakteryzują się ognioodpornością i posiadają odpowiednią klasę zachowania funkcji. Stosowane są przede wszystkim do zasilania w budynkach, gdzie zwiększone jest ryzyko wystąpienia pożaru.
Moduły zasilające systemy pPoż to niezbędne akcesoria, zapewniające prawidłowe ich działanie. Moduły różnią się od siebie parametrem prądu wyjściowego.